Warunki na szlakach są bardzo dobre. W środę rano było słonecznie. Widoczność była bardzo dobra. Jedynie w rejonie Hali Miziowej mgła ograniczała ją do 100 m. Z biegiem czasu mgła będzie zanikała. Temperatura rano wynosiła 5 do 7 st.”– zakomunikowali goprowcy.

Reklama

W rejonie Babiej Góry do końca listopada jest zamknięty czerwony szlak

Nadleśnictwo Bielsko przypomniało, że do 30 listopada na czerwonym szlaku ze Straconki do Porąbki od Groniczek do Przełęczy u Panienki prowadzone są prace związane z pozyskaniem drewna. Leśnicy zaapelowali, by turyści wybierali alternatywne trasy. W rejonie Babiej Góry do końca listopada zamknięty jest szlak czerwony na odcinku od Polany Krowiarki do Sokolicy. Dojście do Sokolicy możliwe jest przez Górny Płaj (szlak niebieski) i Perć Przyrodników (szlak zielony).

Wybierając się w góry należy dobrze się przygotować. Trzeba zabrać ze sobą zapas płynów, nieprzemakalną kurtkę i odpowiednie obuwie. Kijki ułatwiają utrzymanie równowagi. Turyści, którzy wybiorą się na wycieczkę, powinni mieć przy sobie naładowany telefon komórkowy z aplikacją "Ratunek". Należy pamiętać, że dzień jest już krótszy. W razie wypadku można wezwać GOPR dzwoniąc pod bezpłatny numer telefonu alarmowego: 985 lub 601 100 300.

Reklama

Autor: Marek Szafrański