Według danych portalu Nocowanie.pl, blisko 80 proc. osób planujących wyjazd na terenie Polski w dniach 11-13 listopada zamierza przeznaczyć na niego dwa dni.

Reklama

Najpopularniejsze miasta

Według portalu, w listopadzie zdecydowana większość wyjeżdżających - 61 proc. - wybiera odpoczynek w górach. „Widać jednak spore przetasowanie na liście miejscowości, w których najczęściej poszukują oni zakwaterowania. Na początku listopada najpopularniejsze było Zakopane, teraz jednak jego miejsce, przesuwając się z czwartego, zajął Karpacz. Na trzeciej pozycji uplasowała się Szklarska Poręba. Z kolei czwarte miejsce zajmuje Gdańsk, który jeszcze na Wszystkich Świętych zajmował ósmą pozycję” – napisano w informacji przesłanej PAP.

Piątą najpopularniejszą miejscowością podczas najbliższego długiego weekendu, według Nocowanie.pl, jest Kraków. Wzrosło przy tym zainteresowanie miejscowościami nadmorskimi - wśród dwudziestu najczęściej wyszukiwanych, oprócz wspomnianego Gdańska, znalazły się również Sopot, Międzyzdroje, Krynica Morska i Kołobrzeg.

Reklama

Tomasz Zaniewski, dyrektor finansowy Nocowanie.pl, podkreślił, że turyści wybierając noclegi kierują się w głównej mierze ceną i opinią innych. Według naszych szacunków w ten długi weekend wyniesie ona średnio 65 zł za osobę na dobę – powiedział Zaniewski.

autor: Piotr Doczekalski