Belgowie w środę będą protestować przeciw rosnącym cenom energii i produktów w sklepach. Z lotniska obsługującego stolicę tego kraju odwołanych ma zostać 40 proc. lotów. - W środę, w związku ze strajkiem, odwołujemy dwie rotacje do Brukseli. Pasażerowie mogą zwrócić bilety lub zmienić termin wylotu - przekazał Moczulski.

Reklama

Chodzi o odwołane loty z warszawskiego Lotniska Chopina na międzynarodowe lotnisko położone w Zaventem o godz. 7.20 i 16.35 i rejsy powrotne. Lot o godz. 20.15 ma być zrealizowany.

Jak podała agencja Belga, brukselskie lotnisko przewiduje wiele zakłóceń z powodu strajku. Spodziewane są też zakłócenia w ruchu pociągów.

Anulowanie lub zmiana harmonogramu lotów ma na celu uniknięcie długich kolejek i opóźnień. Podróżni proszeni są o zabranie ze sobą jedynie bagażu podręcznego. Osoby podróżujące do i z lotniska muszą również wziąć pod uwagę możliwe utrudnienia w transporcie publicznym.

Belgijskie związki zawodowe domagają się m.in. ograniczenia cen gazu i energii elektrycznej oraz dostosowania ustawy o normach płacowych.

Aneta Oksiuta