Jak poinformował PAP rzecznik lotniska Waldemar Mazgaj, nowy kierunek został uruchomiony w porozumieniu z narodowym przewoźnikiem z Czarnogóry Air Montenegro oraz polskim touroperatorem Rego-Bis. Latem siatka wakacyjna naszego portu będzie rekordowa, będziemy oferował 24 kierunki do 13 krajów – dodał rzecznik.

Reklama

Jak podkreślił prezes portu Adam Hamryszczak, celem lotniska jest konsekwentne poszerzanie wakacyjnej oferty dla pasażerów.

Jesteśmy przekonani, że Czarnogóra przypadnie im do gustu. Tym bardziej, że lotnisko w Podgoricy nigdy dotąd nie było celem bezpośrednich lotów z Jasionki, więc dla wielu ta nowość będzie bardzo atrakcyjną destynacją, gdzie wypoczynek nad Adriatykiem można połączyć z górskimi wędrówkami w malowniczych terenach – zaznaczył.

Reklama

Rejsy z Podkarpacia zostaną zainaugurowane 15 czerwca br. Rotacje będą wykonywane raz w tygodniu, w czwartki.

Reprezentujący Air Montenegro w Polsce Michał Wichrowski z PMA Aviation zaznaczył, że po sukcesie rejsów w 2022 r. przyszedł czas na dalszy rozwój linii w naszym kraju. W tym sezonie praktycznie podwajamy liczbę operacji. Jestem przekonany, że Polacy dadzą się oczarować Czarnogórze w jeszcze większym stopniu i w kolejnych sezonach zaoferujemy jeszcze więcej rejsów – powiedział.

Rego-Bis jest liderem w liczbie klientów wysyłanych z Polski do krajów bałkańskich, aktualnie realizuje wypoczynek w 17 destynacjach. W tym roku biuro świętuje 30 lat działalności na rynku.

Wakacje w Czarnogórze

W ocenie właścicielki biura Gabrieli Mańki-Sokullu, wakacje w Czarnogórze cieszą się coraz większą popularnością. Dlatego zdecydowaliśmy się dołączyć również połączenie z portu lotniczego w Jasionce – dodała.

Z Jasionki w sezonie wakacyjnym będzie można polecieć czarterami do Turcji, Grecji, Bułgarii oraz Albanii, Tunezji i Czarnogóry, a lotami regularnymi do Chorwacji, Włoch, USA oraz nad Bałtyk.

Autor: Wojciech Huk