Hiszpania to niezwykle popularny kierunek z Wrocławia. Słoneczna pogoda, wysokie temperatury i malownicze plaże sprawiają, że można tam wypoczywać przez cały rok. Nowe kierunki to uzupełnienie naszej oferty połączeń niskokosztowych w tak lubiany przez pasażerów rejon południowej Europy – powiedział prezes Portu Lotniczego Wrocław Dariusz Kuś, cytowany w komunikacie.

Reklama

Pierwszy samolot do Walencji wystartuje 30 października, a loty będą odbywać się trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, środy i piątki. Podróż potrwa nieco ponad trzy godziny.

Drugą nowością w jesiennym rozkładzie lotów jest Malaga – popularny kurort na Costa del Sol. Nowe połączenie Wizz Air uzupełni ofertę przewoźnika Ryanair, który w letnim rozkładzie oferuje jeden lot tygodniowo, a w sezonie jesiennym zwiększy tę liczbę do trzech.

Pierwsze rejsy do Malagi Wizz Air uruchomi 31 października. Pasażerowie będą mogli polecieć tam we wtorki, czwartki i soboty, a podróż potrwa niecałe cztery godziny.

Reklama

Jesienny rozkład lotów

Walencja i Malaga są nowościami w jesiennym rozkładzie lotów, który zostanie ogłoszony pod koniec października. Obecnie pasażerowie z Wrocławia mają do wyboru blisko 90 kierunków z letniej oferty: m.in. ok. 60 połączeń niskokosztowych, w tym trzy nowości Brindisi, Sofia i Porto oraz prawie 30 połączeń czarterowych. (PAP)

Autorka: Agata Tomczyńska