Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Najlepsze plaże i wioski nudystów w Polsce i zagranicą

29 kwietnia 2020, 08:20
Chałupy i Łeba, Polska W Polsce mamy całkiem zacną tradycję praktykowania naturyzmu. Pierwsze wydzielone i zamknięte tego typu miejsca powstały jeszcze przed Drugą Wojną Światową. Do dziś nad Morzem Bałtyckim bez ubrania można legalnie wypoczywać na plażach w Dębkach, Międzyzdrojach czy Piaskach. A dzięki hitowi lata 1985 „Chałupy Welcome To” to właśnie ta miejscowość najbardziej kojarzy się z nudyzmem w naszym kraju. W Chałupach znajdziemy niemal 4-kilometrowy odcinek przeznaczony dla nudystów. Dzięki temu, że plażę otaczają sosny i tworzą swoisty zagajnik, warunki do opalania topless są idealne. W czerwcu do grona miejscowości oferujących plaże nudystów dołączyła Łeba - specjalnie wyznaczone miejsce powstało w odpowiedzi na liczne zapytania wczasowiczów. Ten specjalnie oznakowany, 300-metrowy odcinek znajduje się po zachodniej stronie Portu Jachtowego, na lewo od ulicy Turystycznej. To pierwsza plaża w Polsce, której inicjatorem była gmina, Łeba.
Chałupy i Łeba, Polska W Polsce mamy całkiem zacną tradycję praktykowania naturyzmu. Pierwsze wydzielone i zamknięte tego typu miejsca powstały jeszcze przed Drugą Wojną Światową. Do dziś nad Morzem Bałtyckim bez ubrania można legalnie wypoczywać na plażach w Dębkach, Międzyzdrojach czy Piaskach. A dzięki hitowi lata 1985 „Chałupy Welcome To” to właśnie ta miejscowość najbardziej kojarzy się z nudyzmem w naszym kraju. W Chałupach znajdziemy niemal 4-kilometrowy odcinek przeznaczony dla nudystów. Dzięki temu, że plażę otaczają sosny i tworzą swoisty zagajnik, warunki do opalania topless są idealne. W czerwcu do grona miejscowości oferujących plaże nudystów dołączyła Łeba - specjalnie wyznaczone miejsce powstało w odpowiedzi na liczne zapytania wczasowiczów. Ten specjalnie oznakowany, 300-metrowy odcinek znajduje się po zachodniej stronie Portu Jachtowego, na lewo od ulicy Turystycznej. To pierwsza plaża w Polsce, której inicjatorem była gmina, Łeba. / shutterstock
Nagość w specjalnie wydzielonych miejscach, mająca służyć zbliżeniu się z naturą nie musi być niczym zdrożnym. Historia plaż nudystów sięga 1920 roku – to wtedy założono pierwszą plażę dla miłośników kąpieli słonecznych w stroju Adama i Ewy. Ludzkie ciało i nagość już od dawna nie są tematami tabu, ale niektóre regiony świata stawiają w tym wyzwoleniu poprzeczkę naprawdę wysoko.
Reklama
Reklama
Tematy:
plaża nudystów nudyści naturyzm

Powiązane

Reklama

Komentarze(8)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • #
  2017-07-08 14:54:17
  Niektórzy ustawili poprzeczkę wyzwolenia od rozumu bardzo nisko… — między nogami.
  9
 • STEFF
  2017-07-08 09:24:08
  Ten artykuł to napisał małolat co nie ma pojęcia o dziennikarstwie.
  5
 • Kasia
  2019-11-22 17:43:25
  Razem z moją rodziną jesteśmy naturystami od wielu lat i uwielbiamy takie plaże. Na inne praktycznie nie chodzimy. Naturyzm nikomu z nas nie kojarzy się z seksem tylko z odpoczynkiem i relaksem na łonie przyrody. Są tam różni ludzie, starzy i młodzi, grubi i chudzi, atrakcyjni i mniej atrakcyjni - to zupełnie nie ma znaczenia. Są tam całe rodziny z dziećmi i osoby samotne, wszyscy są mile widziani. A w "odpalonych" na ciele znakach po kostiumie kąpielowym nie widzę nic estetycznego (co nie oznacza, że należy przesadzać z opalaniem).
  0
 • komar
  2017-07-08 09:55:31
  Nie lubię takich plaż. Nie mogę się zdecydować od czego zacząć.
  5
 • Golas
  2017-08-07 12:56:18
  Widziałem w tym roku zakonnicę na plaży naturystów w Dębkach. Oczywiście w pełnym stroju, nawet w skarpetkach. Dziwny widok, ale nikt nie zwracał na to uwagi.
  0
 • duzyjas
  2017-07-09 10:20:16
  No i po co to komu?
  6
 • blu
  2017-07-09 07:43:43
  popieram !!!!!!!!!!!!!!!
  0
 • wyborca/ nie bojmy sie siadac do sikania na sedes, to eko
  2017-07-09 14:36:57
  dopuki sikamy na sedes na stojaka, to nijak mamy sie do natury, bo sa nasukowe obliczenia i trend mozna rzec globalny , by po prostu siadac pupa na sedes,co zmniejsza uzycie chemii do sprzatania, a zatem, ekologia, zblizy nas do natury, ze hey.
  0
Reklama

Zobacz więcej

Reklama