Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Turystyka alternatywna w Polsce. Najciekawsze pomysły na pobyt w nietypowym miejscu hotelowym

4 października 2019, 17:12
W podwrocławskiej Ślęzie znajduje się jedno z najbardziej wyjątkowych miejsc noclegowych na Dolnym Śląsku. XIV-wieczny zamek jest położony w otoczeniu niemal 30 hektarów łąk i lasów. Przez jego teren przepływają dwie rzeki – Ślęza i Młynówka, a wchodzące w skład kompleksu budynki są otoczone nastrojowymi ogrodami. Poza rozległymi terenami, sprzyjającymi długim, relaksującym spacerom, na terenie zamkowego kompleksu znajduje się również między innymi słynne muzeum motoryzacji, w którym można zobaczyć klasyczne pojazdy z lat 30-tych, a także tenisowe korty czy strzelnica golfowa, które zachęcają do aktywnego spędzania czasu. Odpocząć z kulturą można między innymi dzięki jednej z największych scen teatralnych na Dolnym Śląsku, na której regularnie występują czołowi polscy aktorzy.
W podwrocławskiej Ślęzie znajduje się jedno z najbardziej wyjątkowych miejsc noclegowych na Dolnym Śląsku. XIV-wieczny zamek jest położony w otoczeniu niemal 30 hektarów łąk i lasów. Przez jego teren przepływają dwie rzeki – Ślęza i Młynówka, a wchodzące w skład kompleksu budynki są otoczone nastrojowymi ogrodami. Poza rozległymi terenami, sprzyjającymi długim, relaksującym spacerom, na terenie zamkowego kompleksu znajduje się również między innymi słynne muzeum motoryzacji, w którym można zobaczyć klasyczne pojazdy z lat 30-tych, a także tenisowe korty czy strzelnica golfowa, które zachęcają do aktywnego spędzania czasu. Odpocząć z kulturą można między innymi dzięki jednej z największych scen teatralnych na Dolnym Śląsku, na której regularnie występują czołowi polscy aktorzy. / Media
Imponujące kompleksy zamkowe, piękne pałace i wiejskie folwarki - Polacy coraz chętniej szukają miejsc, które pomogą im oderwać się od zgiełku turystów i jednocześnie pozwolą poczuć się prawdziwie po królewsku. Jak wynika z danych serwisu Travelist, już około 6 proc. rezerwacji wakacyjnych to obiekty niestandardowe.
Reklama
Reklama
Tematy:
nietypowe miejsce Turystyka alternatywna wyjazd hotel

Powiązane

Reklama

Komentarze (1)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
  • ABP
    2019-10-08 15:36
    Najciekawszych miejsc w tym zestawieniu brakuje. Wystarczy wymienić Zamek Czocha czy pałac w Mosznej.
    0
    zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama