W głosowaniu wyłoniono też ulicę z najlepszym jedzeniem oraz ubraniami. Pierwszą została High Street w mieście Stockbridge w hrabstwie Hampshire. Najlepsze ubrania są na Milson Street w Bath - twierdzą uczestnicy plebiscytu.

Ian Addyman, właściciel sklepu fotograficznego przy Shambles przyznaje, że uliczka jest "pełna historycznego uroku". "Między właścicielami sklepów istnieje prawdziwe poczucie wspólnoty. Czujemy się wyróżnieni tym, że pracujemy w tak pięknym miejscu" - dodał.

Jak opisuje poniedziałkowy dziennik "Guardian", wzdłuż wąskiej uliczki stoją budynki o drewnianej konstrukcji, pochylając się ku sobie dachami tak blisko, że niemal się one dotykają. Na uliczce pełno jest sklepów i kawiarni. Shambles jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc w Wielkiej Brytanii i najlepiej zachowaną średniowieczną ulicą w Europie.

Shambles - dodaje "Guardian" - wymieniona jest siedmiokrotnie w spisie katastralnym "Domesday Book" z XI wieku. Jej nazwa wywodzi się ze średniowiecznego słowa "shamel", czyli ławka. Z każdego boku ulicy pozostały podniesione krawężniki, tworzące kanał, do którego niegdyś rzeźnicy wrzucali odpadki.

W plebiscycie Google Street View wzięło udział ponad 11 tys. ludzi. Wyłaniali najlepsze ulice w Wielkiej Brytanii spośród pięciu zaproponowanych przez ekspertów w każdej kategorii.