Przedstawienie tego w przewodniku to niełatwe zadanie: jak opisać piękno wzgórz Chianti, kiedy wrześniowe słońce pozłaca winnice pełne owoców, jak opowiedzieć o magii połyskującej bielą apuańskich kamieniołomów marmuru, które kontrastują z zielenią lasów oraz odbijają się w błękicie morza? Jak oddać urok dzikiej Maremmy, gdzie zwierzęta żyją na wolności i gdzie małe miasteczka są prawdziwymi klejnotami historii? Jak oddać wiekowe bogactwo takich miast, jak Siena? Jak wreszcie opisać Florencję, wyrażającą swą wspaniałą gościnność i cudowne piękno?

Pisząc o Toskanii, możemy zaledwie naszkicować obraz, który nie jest jedynie zaczarowaną pocztówką, ale tętniącą życiem krainą stworzoną przez naród toskański, umiejący uszanować własne korzenie i docenić przeszłość będącą jego dziedzictwem oraz troszczyć się o nie w harmonijnej zgodzie ze wspaniałą przyrodą.

Przewodnik "Po prostu Toskania" stara się przybliżyć nam piękno tego regionu, nie zapominając jednak o stronie praktycznej podróży do Włoch. W książce znajdziemy zatem opisy sześciu tras po najbardziej atrakcyjnych rejonach Toskanii, informacje o najważniejszych zabytkach, ciekawostki dotyczące historii, sztuki, architektury i codziennego życia mieszkańców, kolorowe zdjęcia, mapy i plany, informacje o kulturze i rozrywce oraz praktyczne wskazówki i porady: gdzie się zatrzymać, gdzie zjeść i gdzie zrobić udane zakupy.

Patroni medialni: Fotoglob, Dziennik.pl

Wydawnictwo RM
ISBN 978-83-7243-766-2
192 strony
Format 128x225 mm

Cena 39,90

Odwiedź nas w Internecie: www.rm.com.pl
Reklama