Z wrocławskiego lotniska będziemy mogli lotami czarterowymi dostać się bezpośrednio do Bułgarii, Turcji, Grecji, Tunezji, Egiptu, Chorwacji i Hiszpanii. Bułgaria będzie dostępna dwa razy w tygodniu - samoloty będą lądować tradycyjnie w porcie Burgas. W Turcji do wyboru są aż trzy miejsca docelowe - dostępna sześć razy w tygodniu Antalya oraz oferowane dwa razy w tygodniu Bodrum i trzy razy w tygodniu Dalaman. Wrocław ma też w ofercie aż pięć bezpośrednich połączeń do greckich miejscowości. Dwa razy w tygodniu będzie można polecieć na wyspy Rodos, raz w tygodniu będzie można dostać się na Korfu, a na Kretę samoloty z Wrocławia będą kursować aż trzy razy każdego tygodnia. Na Krecie turyści będą lądować w dwóch portach lotniczych - Chanii i Heraklionie. Osoby bardziej zainteresowane kontynentalną częścią Grecji mogą zdecydować się na podróż lotniczą do Salonik na półwyspie Chalkidiki.

Reklama

Afryka też jest w zasięgu lotów z Wrocławia. W tym roku do wyboru - Tunezja i Egipt. Do Tunezji będzie można polecieć siedem razy w tygodniu. Loty do egipskich miejscowości Sharm El Sheikh i Hurghady będą wykonywane w okresie wakacyjnym dziesięć razy w tygodniu. Po raz pierwszy będzie też dostępne lotnicze połączenie do Dubrownika w Chorwacji (raz w tygodniu). Z taką samą częstotliwością samoloty z Wrocławia będą wozić turystów na hiszpańską Majorkę.

"Duża liczba połączeń czarterowych przekłada się także na bogatą ofertę agencji turystycznych" - mówi Monika Półtorzycka-Jon, specjalista do spraw marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław. "Jednak osoby, które nie przepadają za wyjazdami zorganizowanymi i wolą zwiedzać na własną rękę, również mogą korzystać z lotów czarterowych, rezerwując sobie miejsca w samolotach za pośrednictwem biura podróży" - dodaje.

Czytaj dalejOd kiedy można zacząć planować urlop? "Egipt jest dostępny przez cały rok, więc można polecieć w każdym dogodnym momencie. Do Turcji i Tunezji można latać już od maja, Grecja, Bułgaria i Majorka dostępne będą od czerwca" -mówi Monika Półtorzycka-Jon. Szczegółowe dni i godziny odlotów najlepiej sprawdzać w biurach podróży, ponieważ mogą ulegać one modyfikacjom w trakcie sezonu.

Planując wakacyjne wyjazdy, można także skorzystać z regularnych połączeń przewoźników nisko-kosztowych. We Włoszech mamy do wyboru Mediolan, Bolonię, Rzym i Forli, niewiele oddalone od kurortu wypoczynkowego - Rimini. Do Hiszpanii można dostać się, lecąc do Barcelony, Alicante lub Malagi. Można też będzie tanimi liniami polecieć z Wrocławia do bułgarskiego Burgas (od 12 czerwca). "Otwarte w tym roku południowe kierunki są szczególnie atrakcyjne w okresie wakacyjnym, zwłaszcza, że są stale dostępne i można pozwolić sobie na spontaniczny wyjazd weekendowy" - mówi Tomasz Lenart, kierownik obsługi pasażerskiej Portu Lotniczego Wrocław. - Paryż w okresie wakacyjnym również jest ciekawą propozycją, w lipcu odbywa się tam czterotygodniowy festiwal plaż, podczas którego zabytkowe centrum miasta zamienia się w prawdziwy kurort wypoczynkowy - dodaje.

Dla wakacyjnych podróżnych przewidziane są także dodatkowe udogodnienia. Wizz Air wprowadził od 1 kwietnia wakacyjne warunki przewozu bagażu. Dopuszczalna waga sztuki bagażu rejestrowanego wzrosła do 32 kg. Koszt jego transportu przy rezerwacji internetowej wynosi obecnie 68 zł. W przypadku uiszczania opłaty na lotnisku trzeba zapłacić 132 zł.

Także wrocławski Port Lotniczy wprowadza ulgi dla wakacyjnych podróżnych. Osoby podróżujące czarterem będą mogły skorzystać z parkingu za pół ceny. Tygodniowy postój samochodu wyniesie 99 zł, a za dwa tygodnie będzie trzeba zapłacić 152 zł. Podróżni niekorzystający z parkingu otrzymają kupony rabatowe na przewóz taksówką w obie strony. Nie pozostaje więc nic innego, jak lecieć na wakacje z Wrocławia.

Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu położony jest w południowo-zachodniej części Wrocławia, w odległości ok. 10 km od centrum miasta, w pobliżu budowanej Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, którą będzie można się dostać na lotnisko między innymi z autostrady A4. Oferuje połączenia lotnicze z 30 portami europejskimi, m.in. z Rzymem Ciampino, Mediolanem Bergamo, Forli, Bolonią, Paryżem Beauvais i Oslo Torp. Prognoza ruchu lotniczego na 2010 rok zakłada, że z usług wrocławskiego lotniska skorzysta 1 milion 700 tysięcy pasażerów. W roku 2011 Port Lotniczy Wrocław powiększy się o nowy terminal. Przepustowość wyniesie wtedy ponad 3,5 mln pasażerów rocznie, docelowa rozbudowa nowego terminala pozwoli na obsługę nawet 7 mln osób.

Reklama