Niewielka piaszczysta plaża została zaopatrzona we wszystko, co potrzebne "plażowiczom"; przed wejściem ustawiono kosze na śmieci i przenośną toaletę. Na plaży będzie można bezpłatnie wypożyczyć leżaki, parasole i piłki. Bezpośrednio pod Mostem Poniatowskiego wytyczono boisko do plażowej piłki nożnej. Obok niego, bliżej Wisły, boisko do siatkówki.

Reklama

W piątek usuwano tam ostatnie śmieci i gałęzie. Cały teren zagrabiono, aby usunąć suche liście i wyrównać powierzchnię. W sobotę o godz. 10 nastąpi oficjalne otwarcie plaży, podczas którego organizatorzy, czyli urząd miasta, zapowiadają liczne atrakcje. Siatkarki ASZ Politechnika zagrają pokazowy mecz, a później zaproszą wszystkich chętnych do gry w piłkę siatkową. Każdy będzie mógł spróbować również swoich sił na boisku do piłki nożnej.

Warszawiacy będą mogli spróbować wegeteriańskich dań z grilla, m.in. bruschetty z pomidorami, śródziemnomorskich warzyw oraz papilotów warzywnych z tymiankiem. Jak zapowiedzieli organizatorzy, plażowicze będą mogli również poczęstować się czereśniami. W godzinach 10-15 pojawi się beczkowóz z bezpłatną wodą do picia.

Plaża będzie czynna w dni powszednie w godzinach 12-20, w soboty i niedziele od 10 do 20. Na terenie będzie obowiązywał zakaz spożywania alkoholu. Na samym środku plaży ustawiono znak zakazujący kąpieli w Wiśle. To trzecia miejska plaża; dwie działające dotąd usytuowane są na Saskiej Kępie (na wysokości ul. Krynicznej) oraz przy ZOO (od ul. Ratuszowej).