Dziennik Gazeta Prawana logo

Hiszpania przeżyła turystyczne oblężenie

22 września 2010, 14:47
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
W sierpniu Hiszpanię odwiedziło 7 mln turystów, o 4 proc. więcej niż w tym miesiącu roku ubiegłego i najwięcej od 2006 r. - podało ministerstwo turystyki i przemysłu. Turystyka przynosi wychodzącej z recesji gospodarce Hiszpanii co roku 10 proc. PKB.

Turystyka hiszpańska ucierpiała na wiosnę wskutek zamykania przestrzeni powietrznej ze względu na zagrażający podróżom lotniczym popiół wulkaniczny znad Islandii. W kwietniu zanotowano w Hiszpanii niespotykany dotąd spadek liczby turystów o 13,3 procent.

W sierpniu Hiszpanię odwiedziło m.in. 1,7 mln Brytyjczyków, 1,4 mln Francuzów, 960 tys. Niemców i 596 tys. Włochów. Największy wzrost - 35,7 proc. - zanotowano wśród turystów holenderskich, których przyjechało do Hiszpanii 350 tysięcy.

Najczęściej odwiedzanymi w sierpniu przez zagranicznych turystów miejscami w Hiszpanii były Katalonia i Baleary.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj