W rejonie Szklarskiej Poręby warunki są dobre, a na trasach leży od 25 do 100 cm świeżego śniegu. Czynna jest kolej linowa na Szrenicę oraz Karkonosz-Express, a pojeździć można na nartostradach Puchatek, Lolobrygida i Śnieżynka. Zamknięte są natomiast trasa na Hali Szrenickiej oraz FIS.

Reklama

W Karpaczu pokrywa śnieżna wynosi ok. 70 cm, a na terenie miasta działają niemal wszystkie wyciągi. Natomiast w kompleksie "Śnieżka" czynne są m.in. wyciągi Liczykrupa, Euro, Złotówka oraz kolej na Kopę.

Na stokach w Świeradowie Zdroju leżu od 50 do 100 cm zmrożonego śniegu i czynne są cztery wyciągi. Na trasach wokół kolei gondolowej grubość pokrywy śnieżnej wynosi ok. 95 cm, a warunki są bardzo dobre.

Także w rejonie Polany Jakuszyckiej warunki są bardzo dobre, przygotowanych jest ok. 30 km tras biegowych, ale jest bardzo zimno. Na trasach leży ok. 75 cm śniegu, a odczuwalna temperatura wynosi blisko minus 20 st. C.

Jak poinformował PAP w czwartek dyżurny ratownik z karkonoskiej grupy GOPR warunki turystyczne w górach są trudne. Na szlakach występują zaspy i jest ślisko, silny wiatr oraz niska temperatura mogą powodować odmrożenia i wychłodzenie.

Na Śnieżce grubość pokrywy śnieżnej wynosi ok. 65 cm, wieje silny, północny wiatr, temperatura wynosi ok. minus 9 st. C, a widoczność jest bardzo dobra. W Karkonoszach obowiązuje II stopień zagrożenia lawinowego.W Kotlinie Kłodzkiej warunki narciarskie są bardzo dobre. W Zieleńcu leży od 50 do 70 cm śniegu i czynne są wszystkie wyciągi. Na Czarnej Górze, gdzie leży ok.35 do 80 cm śniegu, pojeździć można na niemal wszystkich nartostradach. Zamknięte są jedynie trasy A, E i F fis.

W Sudetach Środkowych i Wschodnich synoptycy przewidują duże zachmurzenie, z późniejszymi przejaśnieniami. Będzie wiał słaby i umiarkowany wiatr, a temperatura wyniesie od minus 9 st. C do minus 6 st. C. W szczytowych partiach Sudetów temperatura może spaść do nawet minus 12 st. C. Szlaki są nieprzetarte, a lód przysłonięty jest kilkunastocentymetrową warstwą świeżego śniegu. Trasa turystyczna na Szczelińcu i Błędnych Skałach jest zamknięta.