"Sytuacja w tym kraju znacznie się ustabilizowała. Możliwość organizowania imprez w Tunezji stanowiłaby dobrą alternatywę dla zamkniętego kierunku egipskiego. Touroperatorzy są gotowi, by otworzyć kierunek tunezyjski" - powiedział Korsak.

Reklama

"Zwrócimy się z pismami, by ministerstwa i ambasada zdiagnozowały sytuację w Tunezji. Zdajemy sobie sprawę, że to nie ruszy z dnia na dzień, ale nawet gdyby to była kwestia dwóch tygodni, byłaby to poważna alternatywa dla Egiptu" - zaznaczył.

Z powodu zamieszek w Egipcie i zaleceń polskiego MSZ wiele biur podróży odwołało wyjazdy do tego kraju. Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych oświadczyło w niedzielę, że stanowczo odradza wyjazdy do Egiptu w związku z sytuacją w tym kraju. Od tygodnia trwają tam masowe protesty przeciwko m.in. bezrobociu, złym warunkom życia i rosnącym cenom. Demonstranci domagają się dymisji rządzącego od 30 lat prezydenta Hosniego Mubaraka.

W Tunezji po trwających od grudnia protestach przeciw bezrobociu i złym warunkom życia prezydent Zin el-Abidin Ben Ali wyjechał 18 stycznia do Arabii Saudyjskiej. Wcześniej rozwiązał rząd. Obecnie sytuacja w tym kraju wraca do normy. MSZ nadal odradza Polakom wyjazdy do Tunezji.