Wrocławianie tradycyjnie obchodzą święto swojego miasta przez ponad tydzień. W piątek w Hali Orbita odbędzie się koncert amerykańskiego wokalisty jazzowego Bobb'ego McFerrina. To artysta cieszący się opinią jednego z najlepszych improwizatorów wokalnych na świecie. McFerrin jest zdobywcą 10 nagród Grammy, a utwór jego autorstwa - "Don't Worry, Be Happy" - stał się jedną z najpopularniejszych piosenek końca XX w.

Reklama

W kolejny dniach czerwca wrocławianie będą mogli wziąć udział w cyklu koncertów na Wyspie Słodowej. Wystąpią m.in. folkowa wokalistka Ayo czy angielska grupa Archive. Podobnie jak w latach ubiegłych, w ramach Święta Wrocławia organizowane są Drzwi Otwarte Samorządu. Mieszkańcy będą mogli porozmawiać z radnymi oraz prezydentem Wrocławia Rafałem Dutkiewiczem.

Tradycyjnie główne uroczystości przypadną 24 czerwca. Wówczas przez wrocławski Rynek przemaszerują miejscy rajcy, a w Starym Ratuszu odbędzie się uroczysta sesja Rady Miejskiej. Podczas sesji honorowe obywatelstwo miasta odbierze legendarny działacz "Solidarności" Władysław Frasyniuk.

W tym roku w ramach Święta Wrocławia odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Sił Powietrznych. Na imprezę przyjedzie blisko 300 muzyków z orkiestr Sił Powietrznych z Polski, Czech i Słowacji. Festiwal potrwa dwa dni. Drugiego dnia - 25 czerwca - planowany jest przelot czterech samolotów wielozadaniowych F-16 nad wrocławskim Rynkiem. Święto Wrocławia zakończy się 25 czerwca.