Do Wenecji po długim okresie obostrzeń sanitarnych, spowodowanych pandemią koronawirusa, błyskawicznie powrócili turyści; na razie w zdecydowanej większości Włosi, bo ruch turystyczny z zagranicą jest nadal ograniczony obowiązkiem kwarantanny po przyjeździe do Italii.

Reklama

Z całego regionu Wenecja Euganejska oraz innych części kraju przyjechały tysiące zwiedzających. Najwięcej przybyło do głównych atrakcji turystycznych miasta, przede wszystkim na plac Świętego Marka czy w rejon miasta Rialto. Media informują, że nie doszło do niebezpiecznych w pandemii skupisk ludzi.

Specjalne przepisy

Władze miejskie wprowadziły specjalne przepisy, mające na celu niedopuszczenie do zgromadzeń. Rozporządzenie przewiduje ograniczanie dostępu do niektórych stref oraz możliwość ich zamknięcia.

Capri wolna od Covid-19

Włoska wyspa Capri jest już wolna od Covid-19 - ogłosił szef władz regionu Kampania Vincenzo De Luca. Zakończyło się tam szczepienie ludności, co ma kluczowe znaczenie dla rozkwitu turystyki.

Mieszkańcy Capri zostali uodpornieni, to niezbędne dla sezonu turystycznego - podkreślił przewodniczący regionalnych władz podczas spotkania z dziennikarzami na najbardziej znanym tam placu.

Zapowiedział, że następna będzie wyspa Ischia, także położona w Zatoce Neapolitańskiej. Potem, dodał, kolej na rejon Sorrento i krainę Cilento, a więc tereny masowo odwiedzane przez turystów.

Pierwszą "wyspą wolną od Covid-19" ogłoszono Procidę, także położoną niedaleko Neapolu.