Do obiadu wyspa śpi. A w każdym razie turyści, którzy śpią po szaleństwach w nocnych klubach słynnych w całej Europie. Muszą odespać zaległości, bo kolejna noc przed nimi. I następne hulanki. Niektóre dyskoteki otwierają swoje podwoje dopiero o godz. 2 w nocy!

Reklama

Wśród tłumów młodych ludzi przyjeżdżających na Ibizę co roku na wakacje jest mnóstwo gejów i lesbijek. Nawet portale gejowskie zachwalają to miejsce, jako przyjazne mniejszościom seksualnym. Podobno nikogo na Ibizie nie dziwi widok dwóch spacerujących mężczyzn czule się obejmujących, a nawet całujących.

Są też kluby nocne ulubione przez homoseksualistów. To na przykład bar Angelos czy dyskoteka Anfora. GC Bar to miejsce, w którym jest nawet "dark room" dla gejów, którzy nie chcą publicznie okazywać sobie miłości. Ale i tak każdy wie, co dzieje się w tych pokojach.

Nawet w klubach, które wcale nie specjalizują się w homoseksualnej klienteli, organizowane są specjalne imprezy dla gejów i lesbijek. To świadczy o tym, jak wiele osób tej orientacji przyjeżdża na tę wyspę.

Heteroseksualiści także wyżywają się na Ibizie. Alkohol w klubach płynie strumieniami, a zabawę często "uświetniają" pokazy erotyczne.

To chyba wystarczająca liczba argumentów, by odradzić rodzinom z dziećmi wyjazd na Ibizę.