Arlberg to nie góra, ale „przejście”, które łączy ze sobą austriackie bundeslandy Tyrol i Voralrberg. Miasteczka St. Anton i St. Christph leżą w Tyrolu,a Stuben, Zürs i Lech w Voralerbergu. Mimo granic terytorialnych dzielących obydwa landy, te pięć miejscowości współpracuje ze sobą bardzo intensywnie w ramach projektu regionu narciarskiego Arlberg, w którym m.in. obowiązuje jeden skipass.

Reklama

Skipass taki otwiera drogę do raju dla narciarzy: 85 kolejek górskich i wyciągów, 280 kilometrów przygotowanych stoków i 180 kilometrów tras zjazdowych w głębokim śniegu.

>>> Trasy i ścieżki w Arlberg

Na wymagających gości tego regionu czekają takie wyzwania, jak najwyższa góra w Arlberg – Valluga o wysokości 2811m oraz niewiele niższe Rüfikopf i Albona. Góry Arlbergu budzą oczarowanie, a u wielu pasję…Nie jest więc dziwne, że Arlberg jest ulubionym punktem spotkań wymagających gości z różnych krajów.

>>> Atrakcje dla snowboardzistów

Bliskość lotnisk w Innsbrucku (ok. 110km odległości), Zurychu (200km), Friedrichshafen (130km) czy Monachium (ok. 230km odległości od Arlberg) gwarantuje szybkie dotarcie do regionu Arlberg. Również biegnąca ze wschodu w kierunku zachodnim autostrada zapewnia dotarcie tu w krótkim czasie. W St. Anton znajduje się dworzec kolejowy, który umożliwia dojazd dla tych, którzy wybierają się bez samochodu. Komunikacje między miejscowościami Arbergu zapewniają bezpłatne skibusy.

Więcej informacji o Arlberg znajdziecie w tych artykułach:

>>> Imprezy w Arlberg

>>> Ski Arlberg

>>> Historia Arlberg

>>> Wskazówki dla rodzin z dziećmi

>>> Atrakcje w Alberg

Jeszcze więcej informacji:

www.arlberg.net

www.skiarlberg.at

Reklama

www.stantonamarlberg.com

www.lech-zuers.at

www.stuben.at

oraz

www.skiarlberg.at oraz www.arlberg.net