Arlberg to korona natury wysadzana lodowymi kryształkami, w której pięć miasteczek - Lech, Zürs, St. Anton, St. Christoph i Stuben – olśniewa własnym urokiem i charakterem. Razem, tworzą one jeden region narciarski – Ski Arlberg!

Reklama

Ski Arlberg łączy tradycję narciarską związaną z pionierami tego sportu oraz najnowocześniejszą technikę i infrastrukturę ośrodków narciarskich. W Arlberg to jeden z tych regionów gdzie jest gwarancja śniegu (przeciętne opady śniegu w ciągu zimy w wysokości 7 m, 60% stoków jest dodatkowo naśnieżanych mechanicznie). Oprócz tego region jest niezwykle zróżnicowany: trasy narciarskie znajdują się na wysokości od 1300 do 2800 m.

85 nowoczesnych kolejek górskich i wyciągów (z tego wiele z dodatkowo ogrzewanymi siedzeniami), 25 przenośników taśmowych w obszarze dla dzieci i początkujących, 280 km tras zjazdowych o wszystkich stopniach trudności, 180 km zjazdów w głębokim śniegu, ponad 1000 świetnie wykształconych nauczycieli narciarstwa w 7 szkółkach narciarskich, parki zabaw, stałe trasy wyścigowe, dostęp do wyciągów przy pomocy karty Ski-Arlberg-Card oraz wiele przytulnych i nadzwyczajnych miejsc do odpoczynku – to wszystko czeka na miłośników białego szaleństwa.

Długość stoków: 280 km

Zaawansowani (czarny: 31 km

Średnio zaawansowani (czerwony): 143 km

Początkujący (niebieski): 106 km

Ilość kolejek i wyciągów: 85

Kolejka linowa: 10

Wyciąg krzesełkowy: 39

Wyciąg orczykowy: 26

Średnia przepustowość na godzinę: 123.600 osób

Więcej informacji: www.skiarlberg.at oraz www.arlberg.net