Helikoptery starują z Kriegerhorn niedaleko Lech i w Flexenpaß niedaleko Zürs. Przelot można zarezerwować w szkółkach narciarskich a sam zjazd odbywa się tylko w towarzystwie doświadczonego przewodnika ze szkółki narciarskiej.

Reklama

Skischule-lech.com

Skischule-zuers.at

Skischule-oberlech.at

Alpincenter-lech.at

Skischule-stanton.com

Skischool-arlberg.com

Schischulestuben.com

W Arlberg czeka na Was nie jedna alternatywa tradycyjnej jazdy na nartach. W St. Anton znajduje się nowo otwarte centrum sportowe arl.rock. Tutaj, pograć można np. w tenisa, squasha i kręgle. Najważniejszą atrakcją centrum jest jednak różnorodna oferta wspinaczkowa: od wspinaczki lodowej po bouldering. Hala ze ściankami do wspinaczki o trzech poziomach trudności to nie wszystko. Na zewnątrz czekają na Państwa dodatkowo przygotowane trasy. Nowoczesna ścianka prowadzi aż na dach budynku. Stąd można zjechać na linie lub zejść parę pięter w dół przy pomocy flying fox.

Do ulubionych miejsc zalicza się również ARLBERGwell.com. Po intensywnym i męczącym dniu na śniegu, odprężyć się można w centrum wellnes, wyposażonym w baseny zewnętrzne i basen kryty, baseny ze sztucznymi falami, wodospad, saunę, łaźnie parową i teren rekreacyjny.

Na miłośników przyrody również czeka wiele atrakcji. Najważniejsza z nich, czyli przyglądanie się zimowemu dokarmianiu dzikich jeleni i saren możliwa jest tylko o zmierzchu. Bezpieczna kryjówka dla obserwatorów znajduje się w lesie Engerle koło Lech. Koniecznie należy zabrać ze sobą lornetki!

Arlberg to również raj dla łyżwiarzy! Znajdują się tutaj nie tylko lodowiska kryte i otwarte, ale przede wszystkim te naturalne! Po jeździe na łyżwach, wybrać się można na romantyczną przejażdżkę bryczką po Zugertal i podziwiać po drodze przepiękną naturę tej dziewiczej okolicy. Dla fanów kuligów organizowane są te najprawdziwsze z konnym zaprzęgiem po bajecznej krainie Verwalltal

Na smakoszy czekają we wszystkich miejscowościach bary, restauracje i małe knajpki.

Więcej informacji: www.skiarlberg.at oraz www.arlberg.net