By przenieść się do czasów cesarza Maksencjusza, wystarczy tylko założyć specjalne okulary do trójwymiarowej projekcji i oddać się pod opiekę wirtualnego przewodnika, Sepentiusa. Wraz z pucułowatym Rzymianinem, widzowie będą mogli przespacerować się po zaułkach starożytnej metropolii, odwiedzić świątynie Westy, a nawet przyjrzeć się obradom rzymskiego senatu.

Reklama

Nie zapomniano oczywiście o słynnych walkach gladiatorów w Colloseum. By ruchy walczących śmiałków były płynne i naturalne, sięgnięto po technikę "motion capture", wykorzystywaną przez specjalistów od filmowych efektów specjalnych oraz twórców gier komputerowych.

Twórcy "3D Rewind Rome" zapewne są z siebie dumni, bo ich program zapewnia wyjątkową realność doznań. Podczas prapremierowego pokazu wielu widzów zaopatrzonych w okulary 3D uchylało się przed wirującymi mieczami i pazurami dzikich zwierząt.

W pracach nad projektem "3D Rewind Rome" uczestniczyli nie tylko programiści i graficy, ale także historycy, archeolodzy i znawcy architektury. Twórcom programu zależało, by ich wirtualny świat maksymalnie przypominał ten prawdziwy.

Publiczną premierę "3D Rewind Rome" zaplanowano na 20 listopada. Spektakl będzie prezentowany w Teatro Colosseo. W przyszłości program ma być atrakcją tematycznego parku rozrywki, jaki ma powstać na przedmieściach Rzymu.