Inne
Reklama

Jednego w Valloire można być pewnym. Tu przez cały sezon są znakomite warunki śniegowe. Jak to możliwe? Niemal wszystkie stoki są położone po północnej stronie zbocza. Jednocześnie, miejscowość ta charakteryzuje się dużą liczbą dni słonecznych w roku.

Jest tu wielka obfitość tras narciarskich - aż 83 - bo Valloire wspólnie ze stacją Valmeinier tworzą największy w południowej Sabaudii region narciarski. Do dyspozycji jest aż 150 kilometrów nartostrad, do których dojazd zapewniają 34 wyciągi i kolejki. Stoki są w razie konieczności sztucznie naśnieżane.

Valloire jest ośrodkiem szczególnie polecanym całym rodzinom, które szusują na jednej lub dwóch deskach. To właśnie tutaj jest największy wybór zjazdów dla początkujących i średniozaawansowanych. Tras o największym stopniu trudności jest zaledwie kilka.

Ten francuski kurort położony w dolinie Maurienne chętnie odwiedzają snowboardziści. Mają do dyspozycji specjanie wytyczony dla nich sektor. Jest też snowpark. Kto jeszcze tego nie próbował, a chciałby, może zapisać się na kurs snoboardowy. Biegacze na nartach mogą wybierać spośród 25 kilometrów tras. Zobacz mapę

Po całym dniu szaleństw na stoku, można odprężyć się w obu miejscowościach - Valloire i Valmeinier. Jest ogromne lodowisko, tereny dla paralotniarzy, baseny, salony odnowy biologicznej, kino, biblioteka, restauracje, puby, kawiarnie, dyskoteki. Co roku organizowane są tu zawody w rzeźbie lodowej, które przyciągają uczestników z całego świata.

Informacja turystyczna

Office de Tourisme
73450 Valloire Galibier
tel. 0033 0 4 79 59 03 96
fax 0033 0 4 79 59 09 66
mail: info@valloire.net
www.valloire.net
Rezerwacja
tel. 0033 0 4 79 59 00 22