W sezonie narciarskim 2008/2009 ponad 95 słowackich ośrodków zimowych będzie dysponowało sztucznym naśnieżaniem. Dzięki temu długość naśnieżanych tras wynosić będzie 180 kilometrów. Sezon na Słowacji trwa od 130 do 160 dni.

Reklama

W ostatnich latach w tym kraju zainwestowano potężne środki finansowe, które przeznaczono na poprawę infrastruktury, modernizację, budowę lub rozbudowę bazy noclegowej, polepszenie warunków jazdy na nartach oraz budowę termalnych parków wodnych. W tym roku całkowity koszt inwestycji w ośrodkach narciarskich wynosi około 50 milionów euro.

Słowacja oferuje wspaniałe warunki do uprawiania turystyki zimowej, narciarstwa biegowego, skitouringu oraz snowboardingu. Zadowoleni będą również miłośnicy sportów ekstremalnych takich jak: skialpinizm, paragliding, snowrafting, snowtubing, kitewing (windsurfing narciarski), bungee jumbing.

Urozmaiceniem tradycyjnego narciarstwa mogą być: jazda na saniach z psim zaprzęgiem, chodzenie na rakietach śnieżnych, czy wspinanie się po lodowcach tylko z przewodnikiem górskim. W niektórych ośrodkach można pojeździć na torach saneczkowych.

W wolnych chwilach lub w czasie niesprzyjającej pogody turyści będą mogli spacerować po miejskich starówkach, odwiedzać galerie, zwiedzać jaskinie i zamki, a także spróbować specjalności kuchni słowackiej w licznych restauracjach, szałasach i kolibach.

Ceny dziennych karnetów narciarskich - od 40 do 90 złotych. Jeszcze bardziej atrakcyjne cenowo są karnety wielodniowe.