"Tegorocznym celem walentynkowych eskapad Polaków są europejskie miasta Paryż, Rzym, Wenecja" - mówi Agnieszka Szybowska-Mróz z serwisu turystycznego Odpoczne.pl. - Jednak coraz większa grupa turystów decyduje się na dłuższe wyjazdy do ciepłych kurortów w Tunezji czy Egipcie, gdzie temperatury wody i powietrza podgrzewają atmosferę - dodaje.

Reklama

Paryż, Stolica Zakochanych od zawsze miał siłę przyciągania. Tu kręcono najromantyczniejsze filmy, tu rozpalały się najgorętsze uczucia, ale też tu właśnie gasły w najstraszliwszych cierpieniach. Czy rzeczywiście to miasto wybrali sobie Polacy jako wymarzone na spędzenie Dnia Zakochanych? Sprawdził to serwis internetowy eSKY zajmujący się sprzedarzą biletów lotniczych.

Okazało się, że do romantycznej stolicy Francji zdecydowało się polecieć aż 21 proc. osób. W ciągu roku kierunek ten cieszy się ledwie 4-procentową popularnością. Ciekawostkę stanowi to, że co trzeci zarezerwowany bilet był na lot do Niemiec. Jednak możemy spać spokojnie, nasi sąsiedzi zza Odry nie zdetronizują najromantyczniejszego miejsca na Ziemi. Żadne z niemieckich miast nie miało takiego wyniku, który mgłby zagrozić Paryżowi strącenie z piedestału.

W poprzednie walentynki najpopularniejszymi kierunkami były Wielka Brytania i Irlandia. W tym roku zainteresowanie nimi nieco zmalało. Według Łukasza Habaja, wieceprezesa eSKY.pl bilety na Wyspy Brytyjskie były przeważnie rezerwowane na jedną osobę. Można zatem sądzić, że Polacy lecą tam, by w Dniu Zakochanych spotkać się ze swoimi partnerami.

Wśród krajowych miejsc walentynkowych prym wiedzie Kraków. W przypadku biletów lotniczych stanowi on 12 proc. wszystkich zakupów. Co ciekawe część chętnych na podróż do grodu Kraka to Polacy, którzy przybędą tu z zagranicy.

Mimo, że wiele osób nie trawi lutowego Dnia Zakochanych, to i tak wiele firm wykorzystuje go jako okazję do dodatkowego zarobku. Wśród nich są biura podróży, które przygotowały wiele ofert specjalnie na tą okazję. Wyjazdy walentynkowe są odpowiednio wyreżyserowane i przy niezbyt wygórowanej cenie mogą się przerodzić w naprawdę miły urlop, który będzie się długo wspominać.