Wyspy Kanaryjskie od XIX wieku stanowią strefę wolnocłową. Od tej pory w atrakcyjnych cenach można nabyć tam sprzęt elektroniczny, aparaty fotograficzne i kamery video, biżuterię, perfumy, wyroby tytoniowe oraz alkohole.

Reklama

Teneryfa to przede wszystkim piękne krajobrazy i plaże, ale może także być rajem dla koneserów ekskluzywnych napitków. Ceny trunków są tu bardzo przystępne. Warto więc zaopatrzyć się w likier bananowy lub jedno z miejscowych przepysznych win. Wielbiciele tradycyjnych alkoholi mogą być zaskoczeni cenami bardziej popularnych napitków, co w dobie przymusu oszczędzania pozwoli nadal cieszyć się degustacją bez zbyt dużego uszczerbku finansowego.

Panie na pewno wiedzą, że lepiej kupić droższe markowe perfumy niż podróbkę. Posłużą i dłużej, i lepiej. Na pewno znajdą coś dla siebie w jednej z miejscowych drogerii, gdzie można sprawić sobie markowe kosmetyki taniej niż w naszym kraju, a nawet niż w sklepie na lotnisku.

Jeśli ktoś ceni rzeczy oryginalne, warto rozejrzeć się za biżuterią z perłą teneryfską lub z kamieniami półszlachetnymi z lawy. Skąd wziąć pieniądze na te wszystkie zakupy? Najlepiej zacząć po prostu oszczędzać. I niekoniecznie chodzi tu o skrupulatne odkładanie ustalonej kwoty do skarbonki. Dobrym pomysłem może okazać się zaplanowanie wakacji teraz i skorzystanie z ofert first minute, które zazwyczaj kosztują mniej niż standardowa wycieczka. Dzięki temu w kieszeni zostaje kilkaset złotych, które można wydać na pamiątki i markowe produkty. I oprócz pięknych wspomnień przywieźć sobie coś, na co w kraju pożałowalibyśmy pieniędzy.