Zamiast na tradycyjny pochód pierwszomajowy, mieszkańcy Wolsztyna woleli pójść na stację kolejową. Tam czekała ich nie lada atrakcja - wybory Miss Świata Parowozów.

Reklama

>>>Jedyne takie parowozowe show na świecie

W kotłach zabytkowych parowozów rosło ciśnienie, gdy na peronie prezentowało się dwanaście finalistek konkursu. Wybory odbywały się na pokładzie pociągu relacji Poznań-Wolsztyn. Urodę kandydatek do zaszczytnego tytułu Miss Świata Parowozów oceniało jury, w którym zasiadał między innymi aktor Marek Włodarczyk, znany z seriali "Kryminalni" i "Brzydula".

Konkurs wygrała osiemnastoletnia Katarzyna Suberska ze Słupcy. Gdyby Julian Tuwim chciał ją uwiecznić w wierszu, na pewno nie użyłby słów: "ciężka, ogromna i pot z niej spływa". Zgrabna dziewczyna przy wzroście 171 centymetrów może pochwalić się wymiarami 92/65/92.

Wybory Miss Świata Parowozów zorganizowano po raz szósty. To była główna atrakcja pokazu zabytkowych parowozów z całego świata.

Do Wolsztyna - gdzie do dziś działa ostatnia czynna parowozownia na świecie - zjechały piękne i majestatyczne lokomotywy z Niemiec, Węgier, Czech, Słowacji, Anglii i oczywiście - z Polski. Zakończona 2 maja impreza przyciągnęła 20 tysięcy widzów.