Drugi w mieście deptak powstanie we wrześniu. W przyszłym roku gotowe też będą bulwary.

Reklama

Jak zapowiadają władze miasta, Rynek Sienny ma stać się miejscem chętnie odwiedzanym przez mieszkańców i turystów. Ma być przestrzenią wolną od aut, w której można miło spędzić czas, gdzie odbywać się będą imprezy kulturalne. Do tej pory rynek był nieformalnym parkingiem.

W mieście powstała inicjatywa "NIE dla parkowania na Rynku Siennym". Poparło ją ok. 1300 internautów.

W śródmieściu zaś, od skrzyżowania ulic Kaszubskiej i Bogurodzicy do wznoszonej właśnie galerii handlowej "Kaskada", powstanie deptak. Będzie mieć blisko ok. 150 m długości. Zdaniem władz Szczecina, mimo że położony w centrum, będzie enklawą, gdzie będzie można odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku.

Jedyną do tej pory ulicą wyłączoną z ruchu jest w Szczecinie ul. Bogusława.

Od kilku miesięcy trwa także remont trzech szczecińskich bulwarów nadodrzańskich. Nabrzeża mają stać się wizytówką miasta. Wyremontowane bulwary - Elbląski, Gdyński i Piastowski - mają być atrakcją turystyczną i miejscem postoju dla jachtów. Po przebudowie Bulwar Piastowski będzie zamknięty dla samochodów. Prace mają się zakończyć w 2012 roku.

Szczecin planuje także wybudowanie portu jachtowego. Ma powstać w reprezentacyjnej części miasta - na Wyspie Grodzkiej, naprzeciwko Wałów Chrobrego. Wokół portu mają powstać także: amfiteatr, kawiarnia, restauracja, małe boiska sportowe oraz zaplecze sanitarne dla żeglarzy, bulwar spacerowy, a przy nim kilka miejsc postojowych dla jachtów i dla tramwaju wodnego.