Tegoroczna edycja inicjować będzie długi weekend majowy, odbędzie się w dniach 28-29 kwietnia. Osoby odwiedzające w tych dniach poznańskie hotele, restauracje i muzea będą mogły liczyć na pięćdziesięcioprocentowy rabat, a ofertę uatrakcyjni bogaty, darmowy program turystyczny.

Reklama

Jak wyjaśnił Jan Mazurczak, dyrektor Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, która jest koordynatorem akcji, w tym roku odbywa się ona wcześniej niż zwykle. Dotychczasowy termin, czyli weekend po święcie Bożego Ciała przypada jednak na czas Euro 2012.

W sumie w przedsięwzięciu ma wziąć udział ponad sto lokali i instytucji, w tym roku po raz pierwszy uczestniczyć będą także podmioty spoza Poznania.

Taniej będzie zarówno w poznańskich hostelach, jak i w najbardziej ekskluzywnych cztero- i pięciogwiazdkowych hotelach. Wśród partnerów nie brak restauracji i muzeów, za pół ceny kupimy tez bilety na spektakle Teatru Polskiego i Teatru Nowego, zagramy w tenisa, squasha i badmintona, czy skorzystamy z parku linowego w Kobylnicy pod Poznaniem - powiedział Mazurczak.

Dodatkowo w trakcie promocyjnego weekendu na turystów czekać będzie też bogaty program turystyczny.

Udostępniony będzie XIX-wieczny pruski fort, po którym turystów oprowadzać będą przewodnicy ubrani w historyczne mundury, na miejscu powstanie obóz wojskowy. Pojawią się zabytkowe pojazdy, będzie wojskowa grochówka. Bezpłatnie będzie można zwiedzić Poznań, spacerując kilkoma tematycznymi szlakami, otwarte zostaną podziemia kościoła farnego czy komnaty Zamku Cesarskiego - powiedział Mazurczak.

Akcja "Poznań za pół ceny" organizowana jest w Poznaniu od 2008 r. Z roku na rok akcja zdobywała coraz więcej partnerów, wielokrotnie ją nagradzano, a pomysł na weekend za pół ceny zaczęły kopiować inne miasta.