Jeśli jeszcze nie zaplanowałeś majówkowego wypadu, to lepiej czym prędzej go sobie zaplanuj. W długi weekend będzie słonecznie i ciepło. Choć może nie tyle ciepło, co upalnie - podaje serwis Pogodynka.pl.

Sobota, 28 kwietnia

Jedynie nad Zatoką Gdańska pojawią się ciemniejsze chmury, ale padać z nich nie powinno. Temperatura tam wyniesie 19 stopni Celsjusza, ale już na przykład w okolicach Szczecina będzie już 25 stopni. A im dalej na południe, tym cieplej. Mazury i Podlasie będą cieszyć się 25 stopniami ciepła, ale Mazowsze będzie pławić się w 27-stopniowym upale, a na południu przygrzeje nawet do 28 stopni.

Niedziela, 29 kwietnia

Urlopowicze odpoczywający nad Zatoką Gdańską będą mieli prawo nieco ponarzekać. Choć 17 stopni Celsjusza to wcale nie taki zły wynik, to w porównaniu z 28 stopniami na Górnym i Dolnym Śląsku widać zdecydowaną różnicę. Na Mazurach i Podlasiu temperatura sięgnie 25 stopni Celsjusza, podobnie jak w środkowej i zachodniej części Pomorza. W pozostałej części kraju od 26 do 28 stopni. Nigdzie nie będzie padać.

Poniedziałek, 30 kwietnia

Ostatni dzień kwietnia upłynie pod znakiem burz, ale tylko w południowo-zachodniej części kraju. Ale będą to ciepłe wiosenne burze, z temperaturą 25 stopni Celsjusza. Chłodniej nad Zatoką Gdańską, 17 stopni, choć na szczęście bez opadów. Poza tym temperatury iście afrykańskie. Od 25 do 27 stopni w niemal całej Polsce.

Wtorek, 1 maja

Pogoda podobna jak w poniedziałek, burze nad Górnym i Dolnym Śląskiem, za to wyśmienita pogoda na południu, sprzyjająca górskim wyprawom. Słonecznie i bardzo ciepło, nawet 28 stopni Celsjusza. Chłodniej na Pomorzu, od 16 do 20 stopni, w pozostałej części kraju od 24 do 26 stopni. 1 maja warto więc spędzić poza domem. Jeśli nie na tradycyjnym pochodzie, to chociaż na ławeczce w parku, gdzie na pewno złapiemy nieco wiosennej opalenizny.

Środa, 2 maja

Wreszcie nieco wytchnienia od spiekoty. Nad morzem od 16 do 19 stopni, podobnie na Mazurach. Nigdzie już nie powinno padać. Jedynie niewielkie przelotne opady mogą pojawić się na Lubelszczyźnie. W pozostałej części kraju przyjemne temperatury, sprzyjające spacerom - od 20 do 23 stopni Celsjusza - i dużo słońca. Bardzo dużo.