Nasza prognoza mówi o tym, że w tym roku Polskę odwiedzi ok. 14 mln turystów. W pierwszym kwartale tego roku odnotowaliśmy już 13 proc. wzrostu w porównaniu do pierwszego kwartału ub.r. W tym roku na pewno przyjedzie do nas więcej turystów, co przełoży się na korzyści ekonomiczne dla naszego kraju - powiedział dziennikarzom Walas.

Reklama

W jego ocenie na wizyty zagranicznych gości w naszym kraju w dłuższym okresie czasu wpływ na pewno będzie miało również Euro 2012. - To jest efekt rozłożony na lata, a nie na miesiące. Monitorowaliśmy, co piszą światowe media o nas i te opinie były jak najlepsze - powiedział wiceprezes POT.

Dodał, że z badań, jakie przeprowadziła POT wśród osób odwiedzających nasz kraj wynika, że turyści są zadowoleni przede wszystkim z atmosfery, jaka panuje w naszym kraju, a także z gastronomii, atrakcji turystycznych oraz polskiej gościnności. Mniej pochlebne opinie dotyczyły transportu lokalnego, jakości dróg, infrastruktury.

Wskaźnik zadowolenia z pobytu w Polsce wśród obcokrajowców wynosi ponad 80 proc. - poinformował.

Jak powiedział Walas, najwięcej turystów w tym roku przyjedzie do nas z Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii. - Coraz więcej osób zaczyna przyjeżdżać do Polski z Hiszpanii, Włoch oraz Holandii - dodał.