Dziennik Gazeta Prawana logo

Ścieki wlały się do Bałtyku. Jest zakaz kąpieli

2 sierpnia 2012, 11:02
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Ścieki wlały się do Bałtyku. Jest zakaz kąpieli
Shutterstock
Chcesz wykąpać się w Bałtyku? Nic z tego. Prewencyjny zakaz kąpieli w wodach Zatoki Gdańskiej na wysokości kąpieliska w Brzeźnie wprowadził gdański samorząd. To efekt niegroźnego wycieku ścieków, które przedostały się do Zatoki przez rozszczelnioną rurę.

W miejscu, gdzie krzyżują się dwa systemy kanalizacji: ściekowa i deszczowa, rozszczelniła się rura odprowadzająca deszczówkę i dostały się do niej nieczystości z kanalizacji ściekowej - poinformowała Emilia Salach z biura prasowego gdańskiego magistratu.

Salach wyjaśniła, że większość ścieków udało się zebrać w zbiorniku retencyjnym obok parkingu przy ul. Czarny Dwór, natomiast te, które przedostały się do Zatoki, nie zagrażały plaży, bo wylot kolektora deszczowego znajduje się ponad 120 metrów od brzegu. Jednak prewencyjnie - do odwołania - został wprowadzony zakaz kąpieli na plaży w Brzeźnie.

Jak dodała Salach, rozszczelniona rura została już zatkana. - - powiedziała.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj