Wody Polskie zamknęły dla żeglugi Kanał Łuczański, który łączy mazurskie jeziora Niegocin i Kisajno, ponieważ trwa jego gruntowny remont. Przez kanał będą mogły przepływać jedynie upoważnione jachty i statki (m.in. statki Żeglugi Mazurskiej).

Reklama

"Jednostki pływające nieposiadające upoważnienia powinny bezwzględnie kierować się w stronę Kanału Niegocińskiego oraz kanału Piękna Góra, wchodzących w skład szlaku bocznego jezior Niegocin-Kisajno" - podkreślono w komunikacie nawigacyjnym.

Remont śluzy

Z powodu remontu śluzy Karwik, która będzie nieczynna przez cały sezon, niemożliwe będzie pokonanie Kanału Jeglińskiego ze śluzowaniem. Żeglarze nie będą też mogli korzystać ze śluzy Guzianka I - wynika z informacji.

W komunikacie Wód Polskich dodano, że system ostrzegania pogodowego zostanie uruchomiony 1 maja.

Z komunikatu nawigacyjnego wynika, że od piątku otwarty zostanie szlak od jeziora Roś w Piszu do rzeki Węgorapy w Węgorzewie wraz z jeziorami: Seksty, Śniardwy, Mikołajskie, Tałty, Tałtowisko, Kotek, Szymon, Szymoneckie, Jagodne, Boczne, Niegocin, Tajty, Kisajno, Dargin, Kirsajty, Mamry, Święcajty oraz na łączących te jeziora kanałach.

Otwarty będzie też szlak od Jeziora Ryńskiego w Rynie do Jeziora Nidzkiego (do 3 km na granicy rezerwatu Jezioro Nidzkie) wraz z jeziorami: Bełdany, Guzianka Mała, Guzianka Wielka i Kanałem Nidzkim, a także szlak jezior Tałty - Ryńskie.

W komunikacie podano także głębokości tranzytowe na szlaku i godziny pracy śluz Guzianka II i Przerwanki.

Reklama

Autorka: Joanna Kiewisz-Wojciechowska