Słoneczna pogoda przyciągnęła na tatrzańskie szlaki prawdziwe tłumy turystów. Oblegane są nie tylko popularne szczyty, ale także tatrzańskie doliny jak np. Kościeliska, Chochołowska czy Strążyska. Kolejki oczekujących do wejścia na szczyty tworzą się w godzinach okołopołudniowych pod popularnymi szczytami i w miejscach wyposażonych w łańcuchy.

Reklama

Górskie wyprawy warto jest zaplanować na godziny wczesnym rankiem. W ten sposób można uniknąć największego ruchu na szlakach. Ponadto o poranku jest chłodniej, a na weekend w Tatrach zapowiadana jest upalna pogoda. Wyruszając na szlaki warto jest spakować do plecaka odpowiedni zapas wody.

Parkingi przy szlaku do Morskiego Oka

Na parkingi przy szlaku do Morskiego Oka czyli na Palenicy Białczańskiej i Łysej Polanie, mogą wjechać jedynie osoby, które dokonały wcześniejszej rezerwacji parkingu, dlatego wycieczkę nad słynne jezioro warto zaplanować wcześniej. Można także skorzystać z transportu publicznego z Zakopanego lub Bukowiny Tatrzańskiej

Tak zwany e-bilet na parkingi przed Morskim Okiem można kupić za pośrednictwem strony tpn.pl/zwiedzaj/e-bilety z minimum jednodniowym wyprzedzeniem. Posiadając taki bilet kierowca ma pewność, że zaparkuje samochód. Według aktualnego cennika e-bilet dla samochodu osobowego można zakupić w cenie od 35 do 55 zł - w zależności od sezonu.

autor: Szymon Bafia