"23 polskie parki narodowe zyskały nowe oblicze. Ich wizytówkami są nowoczesne strony internetowe oraz tak zwana Brama Główna PPN, czyli strona pokazująca dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe tych najcenniejszych obszarów" - napisało w poniedziałek Ministerstwo Klimatu i Środowiska na platformie X.

Reklama

Czym jest Brama Parków

Brama Parków jest stroną promującą wszystkie najcenniejsze obszary w Polsce. Nie boję się porównań Polskich Parków Narodowych do klejnotów w koronie. Te miejsca chcemy pokazywać Polkom i Polakom oraz całemu światu - przekazał w komunikacie umieszczonym na stronie resortuwiceminister klimatu i środowiska Mikołaj Dorożała, Główny Konserwator Przyrody.

Reklama

W komunikacie zamieszczonym na stronie resortu, wskazano, że nowe strony parków ułatwiają m.in. zakup biletów online, zaangażowanie w wolontariat, a także zawierają szczegółowe opisy szlaków turystycznych i ścieżek edukacyjnych. To z kolei umożliwia lepsze zaplanowanie wizyty. Ponadto na stronie znajduje się także kalendarium najbliższych wydarzeń w Polskich Parkach Narodowych. Cały serwis Polskich Parków Narodowych znaleźć można na https://ppn.gov.pl.