Dziennik Gazeta Prawana logo

Na Podhalu ruszają pierwsze wyciągi narciarskie

7 grudnia 2012, 12:57
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Dzięki ujemnym temperaturom oraz intensywnej pracy śnieżnych armatek na Podhalu udało się przygotować kilka tras narciarskich. Kolejne mają ruszyć niebawem.

W ten weekend otwarte zostaną niektóre trasy w Białce Tatrzańskiej, Bukowinie Tatrzańskiej i Murzasichlu. W piątek uruchomiono już wyciągi pod zakopiańskim Nosalem. Na stokach leży od 20 do ponad 30 cm śniegu.

Ogólnopolskie otwarcie sezonu narciarskiego odbędzie się natomiast 15 i 16 grudnia na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem.

Jak informują organizatorzy, prócz promocji na przejazdy dla wszystkich narciarzy i snowboardzistów, przygotowanych zostanie wiele atrakcji. Specjalnie na tę okazję uruchomiona będzie mobilna skocznia K-4, a do oddania pokazowych skoków zaproszeni zostali zawodnicy kadry narodowej.

W tym sezonie w kilku ośrodkach narciarze będą mieć do dyspozycji nowe wyciągi i koleje. Tak będzie m.in. w Kluszkowcach, Białce, Małym Cichem i Jurgowie. W Poronienie-Suchem powstał nowy kompleks z koleją krzesełkową i trzema trasami do wyboru.

Na razie nie ma jednak szans na poszusowanie na naturalnym śniegu. W dolinach leży tylko od kilku do kilkunastu cm białego puchu, na Kasprowym Wierchu niewiele ponad 20 cm. Tam ze względu na ochronę przyrody nie prowadzi się sztucznego naśnieżania.(PAP Life)

jch/ co/ dki/

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj