Akcja "Poznań z widokiem na Pomorskie" zorganizowana została przez Pomorską Regionalną Organizację Turystyczną (PROT) w związku z odbywającymi się w przyszłym tygodniu w Poznaniu Targami Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon 2012.

Reklama

Pomorskie lunety nie są oczywiście zwykłymi lunetami widokowymi, jakie spotyka się często nad Bałtykiem i przez które - po wrzuceniu monety - można podziwiać odległe panoramy. Na zamontowanych wewnątrz ekranach wyświetlane są bowiem specjalne pokazy slajdów prezentujących uroki regionu pomorskiego z perspektywy różnych pór roku, a kolorystyka lunet - zielona, żółta, czerwona, niebieska - nawiązuje bezpośrednio do konkretnego sezonu. Oglądanie uroków Pomorza jest oczywiście bezpłatne.

Pomorskie od lat kojarzone jest głównie z letnim wypoczynkiem nad morzem, ale organizatorzy akcji zapewniają, że region posiada wiele ciekawych ofert i propozycji, które idealnie sprawdzają się właśnie wiosną, jesienią czy zimą.

Lunety ustawione będą do końca tygodnia na ulicach miasta, w najbardziej uczęszczanych punktach Poznania: przed gmachem Opery, przy Starym Browarze, na Placu Wolności, oraz przed wejściem wschodnim na tereny MTP. Jeszcze jedna luneta czynna będzie na targach Tour Salon.

Jest jeszcze jeden powód, by w Poznaniu spojrzeć przez lunetę: są pewne widoki na nagrody ufundowane przez organizatora akcji: bilety na przelot do Gdańska i z powrotem. (PAP Life)

Reklama
rpo/ dki/