"Brytyjczyk doznał ciężkich obrażeń rąk i bioder. Udzielono mu pomocy medycznej, ale niestety bezskutecznie. Nie uzyskaliśmy jeszcze wyników sekcji zwłok, ale z pewnością stracił dużo krwi" - powiedział rzecznik lokalnej policji.

Reklama

30-letni Ian Redmond z Lancashire i jego żona w niedzielę mieli wracać do domu. Rekin zaatakował we wtorek u wybrzeży wyspy Praslin, kiedy Redmond nurkował niedaleko plaży. Rannego wyłowili rybacy i przypłynęli z nim na brzeg.

"Widziałam jego żonę mówiącą pięciu osobom, że do samego końca miała nadzieję, że jej mąż przeżyje atak rekina. Wszyscy próbowali mu pomóc, ale nikomu się nie udało" - powiedziała właścicielka restauracji na plaży.

Ponad dwa tygodnie temu na tej samej plaży rekin zabił 36-letniego francuskiego turystę. Podejrzewa się, że mogła to być ta sama ryba.

Władze Seszeli wprowadziły w środę zakaz kąpieli i zamknęły plaże w zagrożonym rejonie. "Musimy znaleźć tę bestię i usunąć ją z naszych wód. Poprosiliśmy już o pomoc władze RPA i dwóch specjalistów przybędzie tu jutro" - powiedział dyrektor urzędu turystycznego.