Już nie tylko Barcelona czy Paryż rozbudzają turystyczną wyobraźnię Polaków, lecz także Miami, Nowy Jork i Bangkok. Z raportu portalu Lataj.pl, specjalizującego się w rezerwacjach biletów online, wynika, że w ostatnich trzech miesiącach najwięcej zapytań o oferowane połączenia dotyczyło właśnie tych ostatnich trzech miast.

Reklama

– Obserwujemy wzrastające zainteresowanie bardziej odległymi kierunkami – przyznaje Janusz Wierzbowski, prezes zarządu Sonata Travel, operatora portalu Lataj.pl.

Według niego duży wpływ na tę sytuację ma to, że coraz więcej osób planuje urlop z odpowiednim wyprzedzeniem. To stwarza szansę na zakup biletów lotniczych w atrakcyjnych cenach. – A wtedy jedynym ograniczeniem co do kierunku podróży jest nasza wyobraźnia – mówi Janusz Wierzbowski.

Jednak w ostatnich miesiącach Polacy nadal wyraźnie stawiali na loty w obrębie Europy. W pierwszej piątce najbardziej popularnych kierunków są: Paryż, Stambuł, Londyn, Frankfurt i Moskwa.

Raport pokazał też wzrost liczby nabywanych ubezpieczeń podróży. Największym zainteresowaniem cieszą się te podstawowe. Jednak szef Lataj.pl uważa, że wynik ten pokazuje nowy trend: zapotrzebowanie na usługi gwarantujące wysoki komfort i bezpieczeństwo podróży.