Evian-les-Bains to francuska miejscowość turystyczna i górski kurort położony na brzegu Jeziora Genewskiego w regionie Redan-Alpy. To idealne miejsce, żeby się wyciszyć, nabrać sił i odzyskać dobre samopoczucie. W samym sercu malowniczej miejscowości znajdują się Termy Evian, które są częścią przepięknego kompleksu Evian Royal Resot. Znajdują się w nim dwa eleganckie hotele, pole golfowe oraz stuletnie kasyno.

Reklama

Jednak urocze miasteczko, znane jest na całym świecie przede wszystkim za sprawą krystalicznie czystej wody Evian, która wykorzystywana jest do wodolecznictwa. W 1789 roku odkrył ją Marquis de Lessert, który nieświadom szczególnych właściwości wody, popijał ją beztrosko ze źródła należącego do jego przyjaciela, pana Cachata. Lessert cierpiał na kamicę nerkową, ale pewnego dnia choroba po prostu ustąpiła. Cudowna woda, znana przede wszystkim z korzystnego działania na drogi moczowe, przyniosła miasteczku sławę. Trwa ona do dziś.

Woda Evian jest niezwykle bogata w wapń, magnez, sód, potas i siarczany. Każda kropla deszczu lub śniegu, która spadnie na dziewicze szczyty francuskich Alp, wyrusza w 15-letnia podróż pod powierzchnie ziemi. Naturalne filtry sprawiają, że składniki mineralne zawarte w wodzie stanowią unikalną kompozycję, niezmienną od chwili jej pozyskania ze źródeł.

Evian kojarzy się ze zdrowiem i luksusem. Nic dziwnego, że szczególnie cenią ją znane gwiazdy, takie jak: Madonna, Elton John czy Brad Pitt. Zdobyła uznanie także w świecie mody, towarzyszy najbardziej znanym projektantom jak choćby: Dolce&Gabanna, Versace, Pucci czy Kenzo. To specjalnie dla niej najlepsi francuscy projektanci Christian Lacroix i Jean-Paul Gaultier zaprojektowali limitowane serie butelek.