To nie powinno dziwić, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że to właśnie tam najczęściej ludzie latają. Z jednego końca kraju na drugi trudno dostać się w inny sposób. Inne kraje będą potrzebowały jeszcze wiele czasu i pracy, by dorównać USA.

Reklama

Na drugim miejscu znalazła się Brazylia, która jednak już znacznie ustępuje USA. W kraju kawy znajduje się 726 lotnisk. To o 133 więcej niż w Rosji. Tuż za podium uplasowała się Kanada - 514.

Gonią ją Chiny, które z roku na rok mogą pochwalić się coraz bardziej rozwiniętą siecią połączeń lotniczych. Na razie na swoim terenie mają 442 lotniska.

Szóstą lokatę zajmują... Niemcy. Tam niemal w każdym większym mieście można wylądować. Największe lotnisko znajduje się we Frankfurcie nad Menem, a jeszcze jest 329 mniejszych. Siódma pozycja przypadła Australii - 326, za nią Wielka Brytania - 306.

Na dziewiątym miejscu znalazło się inne europejskie państwo Francja - 297. Dziesiątkę zamyka Meksyk - 250.

Reklama

Z zestawienia wyraźnie widać, że w liczbie lotnisk króluje Europa. Zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę wielkość poszczególnych państw. Gdy jednym z kryteriów byłaby powierzchnia lub chociażby liczba mieszkańców, to na pewno niejeden europejski kraj byłby liderem.