Dubaj to miasto, gdzie wszystko jest najdroższe, największe i najlepsze. Tu znajduje się najwyższy budynek świata, mierząca 828 metrów Wieża Dubajska, hotel Armaniego, sztuczny ośrodek narciarski, nieopodal miasta wyspa zaprojektowana przez Karla Lagerfelda, a teraz także największy ogród kwiatowy na świecie.

Reklama

Miracle Garden powstał praktycznie na środku pustyni, na terenie Dubajlandu - wciąż rozbudowywanego, największego parku rozrywki na świecie, który docelowo ma liczyć 277 km kwadratowych i kosztować ok. 70 miliardów dolarów. Bajeczny ogród, który został oficjalnie otwarty 14 lutego, zawiera ponad 45 milionów kwiatów na 72 tys. metrach kwadratowych. Większość z nich to petunie, kwitnące w każdym możliwym kolorze.

Ogród zdobią zarówno tradycyjne kwietniki jak i fantazyjne formy w kształcie chociażby serca, gwiazdy, igloo czy piramidy. Kwiatowe wystawy będą zmieniane co sezon tak, aby ogród był atrakcją dla powracających gości. Twórcy ogrodu przewidują, że Miracle Garden może przyciągnąć milion turystów rocznie.

Ogród kwiatowy jest otwarty dla odwiedzających od 10 rano do 10 wieczorem w dni powszednie i 10 rano do północy w weekendy i święta. Ze względu na upały od końca maja do początku października Miracle Garden będzie zamknięty.