Patriatrcha Irinej stwierdził, że Bóg zesłał potop jako "karę dla LGBT za ich wady”. – Bóg zesłał deszcz jako przypomnienie, że ludzie nie powinni się zachowywać w taki "dziki” sposób - powiedział.

Reklama

Conchita Wurst - brodata zwyciężczyni konkursu Eurowizji ma wielu przeciwników w Europie i wśród przedstawicieli kościołów. Jeden z członków ortodoksyjnego kościoła z Rosji nazywa Wurst "ohydą, paskudztwem". Według niego wynik tego konkursu był "kolejnym krokiem Europy do odrzucenia tożsamości chrześcijańskiej”.

Władze Bośni i Hercegowiny oraz Serbii szacują, że odbudowa zniszczonych przez powódź terenów będzie kosztowała miliardy euro, których nie ma w budżetach tych państw. W samej BiH straty mogą być większe od tych z czasów wojny z lat 1992-95.

Po powodziach, w wyniku których około 50 osób zginęło, a ucierpiało ponad 1,6 mln, rośnie ryzyko epidemii. Zagrożenie dla zdrowia stanowią tysiące padłych zwierząt domowych i hodowlanych pozostawionych przez właścicieli, którzy w panice uciekali przed żywiołem.