Jesteś w Brukseli? Unikaj zatłoczonych miejsc, centrów handlowych, muzeów - tak radzi swoim obywatelom holenderskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Postępuj zgodnie z zaleceniami belgijskich władz - apeluje z kolei brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Reklama

Ostrzeżenia opublikowały także ministerstwa z Niemiec i Francji.

Na alarm terrorystyczny ogłoszony przez władze Belgii nie zareagowało dotąd polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Resort milczy, choć w Brukseli pracuje i mieszka również wielu naszych rodaków. Ostatni komunikat z ostrzeżeniem dla turystów i osób podróżujących po świecie opublikowany na stronie polskiego MSZ dotyczy piątkowego zamachu w Mali.

Ponieważ Bruksela to nie tylko siedziba unijnych instytucji, ale i kwatery głównej NATO, zalecenia otrzymali też Amerykanie mieszkający w belgijskiej stolicy. Ambasada wezwała obywateli Stanów Zjednoczonych, by zrezygnowali ze swoich planów na weekend. Proszę schronić się w domu - czytamy w komunikacie. A tym, którzy zdecydowali się wyjść dziś na ulice, ambasada zaleca czujność na każdym kroku - w klubach, restauracjach, sklepach, kościołach i w rejonie znanych miejsc turystycznych.