Do tej pory swoją kandydaturę do wzięcia udziału w przedsięwzięciu zgłosiło 25 tys. osób.

Firma Sunweb wybierze 187 osób w wieku od 18 do 70 lat, które za 399 euro od osoby będą miały wakacje all-inclusive pod warunkiem przestrzegania określonych reguł. Nie będą mogły opuszczać ośrodka, w którym będą spędzali urlop, a po powrocie poddadzą się 10-dniowej kwarantannie. Będą musiały również wykonać testy na obecność koronawirusa zarówno przed wyjazdem, jak i po nim.

Reklama

Jeśli któryś z uczestników zakazi się w trakcie wyjazdu, będzie musiał poddać się izolacji w specjalnie do tego przeznaczonym greckim hotelu, jednak koszty pokryje organizator. Firma przygotowała wytyczne mające zapewnić bezpieczeństwo, które zaaprobował holenderski Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego (RIVM).

Wyjazdy wakacyjne w pandemii

Reklama

Obecnie rząd Holandii odradza wszelkie podróże za granicę, o ile nie są konieczne, co najmniej do połowy maja.

Jak pisze BBC, w Holandii trwa publiczna debata o tym, czy pozwalanie na wyjazdy wakacyjne w pandemii jest odpowiedzialne, szczególnie gdy w kraju rośnie liczba zakażeń koronawirusem oraz osób z Covid-19 przyjmowanych do szpitala. Rząd zdecydował się jednak na poparcie wakacyjnego eksperymentu ze względu na znaczącą presję na umożliwienie takich wyjazdów.

Według danych Uniwersytetu Johna Hopkinsa od początku pandemii w kraju odnotowano 1 246 366 zakażeń oraz 16 536 zgonów w związku z Covid-19.