Dziennik “Il Messaggero” podał w czwartek, że projektem ożywienia turystyki objęte mają też być Wyspy Liparyjskie oraz Pantelleria niedaleko Sycylii.

Przygotowywana obecnie operacja na mniejszych włoskich wyspach ma być realizowana zgodnie z modelem w Grecji, znacznie bardziej już tam zaawansowanym.

Reklama

Szczegóły opracowują burmistrzowie z nadzwyczajnym rządowym komisarzem do spraw kryzysu na tle pandemii generałem sił zbrojnych Francesco Figliuolo.

Koncepcja wysp wolnych od Covid-19

Jak podkreśla gazeta, włoski rząd planuje jeszcze w kwietniu, w ramach preferencyjnej ścieżki wysłać na wyspy szczepionkę Johnson & Johnson, podawaną w jednej dawce. Dodatkowym warunkiem włączenia do tej operacji jest placówka medyczna na odpowiednim poziomie.

Koncepcję wysp wolnych od Covid-19 popiera z całą mocą branża hotelarska. Prezes federacji właścicieli hoteli Bernabo Bocca stwierdził, że zapewnienie zbiorowej odporności na takich wyspach, jak Capri powstrzymałoby “ucieczkę” amerykańskich turystów w kierunku Grecji.

Władze Capri mają nadzieję, że wszystkich uda się tam zaszczepić do końca kwietnia; pozostałe małe wyspy- w kolejnych tygodniach.

Kolejnym elementem mają być testy dla turystów; przynajmniej na początku sezonu turystycznego.