Służby medyczne Hiszpanii potwierdziły, że blisko 8 mln zaszczepionych podwójną dawką obywateli tego kraju od niedzieli uzyskało możliwość wyjazdu w celach turystycznych na archipelag Balearów.

Reklama

Resort zdrowia sprecyzował, że na trzech regionalnych lotniskach, w Palmie, Ibizie i Mahon, a także we wszystkich portach morskich testy nie są wymagane również od obywateli Hiszpanii, którzy przedstawią dokument potwierdzający, iż przyjęli pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 na 15 dni przed podróżą.

Tymczasem jak poinformował w poniedziałek resort zdrowia Hiszpanii, od północy możliwość podróżowania do tego kraju mają turyści z krajów spoza UE uznanych za państwa niskiego ryzyka, bez konieczności przedstawiania negatywnego wyniku testu na obecność Covid-19.

Wśród państw, których obywatele zostali dopuszczeni na nowych zasadach do podróżowania do Hiszpanii są: Wielka Brytania, Japonia, Australia, Nowa Zelandia, Singapur, Izrael, Korea Południowa, Chiny, Tajlandia oraz Rwanda.

Restrykcje w Hiszpanii

Od poniedziałku restrykcje sanitarne dotyczące przemieszczania się zostały poluzowane również na terenie wspólnoty autonomicznej Madrytu. Po raz pierwszy od września 2020 roku w regionie stolicy nie obowiązuje już żaden kordon sanitarny.

Władze regionalne przypomniały, że w ciągu ostatniego tygodnia ograniczenia w swobodnym przemieszczaniu się obowiązywały jeszcze w 11 z 286 tzw. stref zdrowia stołecznej aglomeracji.