- podała na swoim Twitterze Straż Graniczna.
Zniesienie obostrzeń pandemicznych określa rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Dokument został opublikowany w Dzienniku Ustaw w piątek 25 marca; wszedł w życie w poniedziałek.
Autorzy projektu uzasadnili swoją decyzję wskazując na to, że "biorąc pod uwagę powyższe okoliczności, jak również rozwiązania przyjmowane w innych krajach Unii Europejskiej, za uzasadnione uznano zniesienie większości dotychczas obowiązujących ograniczeń, nakazów i zakazów".
Obowiązek zakrywania ust i nosa przestał obowiązywać w pomieszczeniach zamkniętych. Wyjątkiem są placówki lecznicze i apteki, w których obostrzenia obowiązują do 30 kwietnia 2022 roku. Zniesiono także obowiązek kierowania na izolację i kwarantannę z powodu COVID-19.
Wycofanie obostrzeń pandemicznych zapowiedział w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski.
Z wykształcenia politolożka. Z zawodu redaktorka długodystansowa. 13 lat w serwisie Wiadomości Wirtualnej Polski, z kilkuletnią przerwą na dział kulturalny. Od 2013 w dzienniku.pl jako redaktorka i wydawca serwisu newsowego. Warszawianka od 1993 roku z wyboru i sympatii do tego miasta. Pasjonatka seriali i dobrej kuchni.