Goście wybierający zakwaterowanie w dużych ośrodkach miejskich stawiają na intensywny czas zabawy połączony z ofertą typu +city break+, takie jak jarmarki, koncerty, wystawy, czy miejskie imprezy plenerowe np. lodowiska - tłumaczył w rozmowie z PAP dyrektor biura PROT Łukasz Magrian.

Reklama

Jednocześnie zwrócił uwagę, że w pasie nadmorskim czy na Kaszubach lokują się goście, chcący wyciszyć się po intensywnym okresie pracy, nastawieni na relaks w spa, spacery i obcowanie z przyrodą. "Region pomorski ma ten niezaprzeczalny atut, że każda z opcji jest tutaj dostępna" - ocenił.

Dodał, że wiele pomorskich hoteli przygotowało specjalne pakiety pobytowe zawierające m.in. kolację wigilijną, koncert kolęd, animacje dla dzieci, nielimitowany dostęp do strefy spa & wellness. A na sylwestra pobyty połączone z zabawą sylwestrową.

Według danych przekazanych przez PROT, hotele zlokalizowane w Trójmieście i pasie nadmorskim, które swoją ofertę kierują do rodzin z dziećmi, w okresie świąt wykazują obłożenie na poziomie 60-70 proc.

Magrian dodaje, że nieco mniejsze obłożenie jest w sylwestra, bo ok 40-50 proc. "Te hotele, które w mniejszym stopniu skupiają się na specjalnej ofercie świąteczno-noworocznej, nadal posiadają wolne pokoje, a ich średnie obłożenie jest na poziomie 30-40 proc."- podsumowuje dyrektor.

Od wielu miesięcy obserwujemy trend tzw. "krótkiego okna rezerwacyjnego" zakładamy, że zwłaszcza w przypadku Sylwestra wiele osób zdecyduje się jeszcze na zakup w ostatniej chwili - tłumaczył szef PROT.

Zauważył, że są to lepsze wyniki niż w roku ubiegłym. - Średnio o 10-15 proc. więcej ofert znalazło już swoich nabywców - wyliczył.

Ceny w tym okresie najczęściej są pakietowane w zależności od standardu obiektu, jego lokalizacji i rodzaju usług uzupełniających jakie dany hotel oferuje.

Dla przykładu w Trójmieście hotel 3* ze śniadaniem to koszt na poziomie 350-650 zł za dobę, a hotele 5* to koszt rzędu 700-1500 zł za osobę. Dodatkowo płatne są np. specjalne kolacje wigilijne czy powitanie nowego roku.

Reklama

Hotele na Kaszubach oferują pobyt w nowy rok wraz z balem sylwestrowym w cenie 1800-2000zł za osobę. Stawki jak zwykle są bardzo różne, generalnie można przyjąć, że jest to w tym roku koszt wyższy o średnio 15-20 proc. względem 2021 roku.

autor: Piotr Mirowicz