Dziennik Gazeta Prawana logo

Lawina skalna w słynnej atrakcji turystycznej. Cztery osoby ranne

2 października 2023, 11:30
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Ulleungdo
Ulleungdo/shutterstock
Cztery osoby zostały ranne w wyniku osunięcia się skał w parku turystycznym na południowokoreańskiej wyspie Ulleung. Według agencji Yonhap w poniedziałek rano runęło tam prawie 400 ton głazów.

Do zdarzenia doszło przed godz. 7 rano czasu miejscowego (około północy w Polsce). Ucierpieli turyści, którzy obozowali w parku słynącym z formacji skalnej przypominającej kształtem żółwia.

Obrażenia głowy odniosła kobieta w wieku ponad 20 lat, która została przewieziona do szpitala z objawami krwotoku śródmózgowego. Trzy inne osoby zostały lekko ranne.

Wulkaniczna wyspa Ulleung leży na Morzu Japońskim, około 120 km na wschód od Półwyspu Koreańskiego. Miejscowi urzędnicy apelują do turystów o ostrożność i unikanie obszarów oznaczonych jako zagrożone osunięciami skał – podał Yonhap.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj