Wideo opublikowane w mediach społecznościowych pokazuje, jak samolot Boeing 737-700 linii Aerolineas Argentinas jest popychany i obraca się na płycie postojowej z powodu silnej burzy.

Niebezpieczna sytuacja na lotnisku

Silny wiatr porwał zaparkowany samolot Boeing 737-700 linii Aerolineas Argentinas i obracał go. Samolot następnie uderzył w schody i jednostkę zasilania naziemnego, i doznał uszkodzeń. Aerolineas Argentinas odwołało następny lot samolotu, zaplanowaną usługę między AEP a międzynarodowym lotniskiem Gubernatora Francisco Gabrielli w Mendozie (MDZ).

Uszkodzony samolot ma łączną pojemność 128 pasażerów w konfiguracji dwóch klas, z ośmioma miejscami w Club Economy i 120 miejscami w klasie ekonomicznej. Samolot jest napędzany przez dwa silniki CFM International CFM56-7B22 i odbył swój pierwszy lot 13 października 2006 roku.

Reklama

Argentyna. Ekstremalne wiatry

Południowa część prowincji Buenos Aires jest nawiedzana przez groźne burze. W wyniku tych burz, które przetoczyły się nad Bahia Blanca - argentyńskim miastem położonym na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego - zginęło co najmniej 13 osób. Javier Milei, nowo wybrany prezydent Argentyny, doradził mieszkańcom tego miasta i okolic, aby tego dnia pozostali w domach.